Portre Fotoğrafçısı

Portre Fotoğrafçısı

Portre Fotoğrafçısı

Portre fotoğrafçısı mesleği oldukça zor olan ve kişinin tam anlamıyla fotoğraflamak istediği duyguyu yansıtabilmesidir. portre fotoğrafçısı tarafından çekilen fotoğrafta kişinin ruh halini yansıtabilmesidir. Kısaca fotoğraflanan kişi ile fotoğrafa bakan kişinin iletişime geçebilmesidir.

Portre fotoğrafçısının çekeceği modeli tanıması ve onun ruh halini ve kişiliğini en iyi şekilde yansıtan pozlar çıkarması çok önemlidir. Portre fotoğrafçısı eğer çekeceği modelin kişiliğini ve ruh halini tam anlamıyla algılayamazsa başarılı fotoğraflar çıkmayacağı gibi hem portre fotoğrafçısını hem de pozu veren kişiyi mutlu etmez.

portre fotoğrafçısının asıl amacı çektiği fotoğrafları fotoğrafı çekilen kişinin tam anlamıyla kendisini yansıtmasını sağlamaktır. Portre fotoğrafçısı  fotoğraf çekerken öznenizin “insan” olduğunu asla ama asla unutmayın. Yansıtmaya çalıştığımız şey gün batımının renkleri, masa örtüsündeki tekrar eden desenler ya da hızlı geçen bir arabayı fotoğraf ile yakalamak değildir. Portre Fotoğrafçısı sadece size odaklanır  ve sizin bireysel özelliklerinizi eksiksiz bir biçimde analiz etmeye çalışır. Bunu başardığımızda fotoğrafımızdaki ilgi merkezlerini ona göre ayarlayıp modelimizin bakışını, duruşunu, bulunduğumuz mekanı buna göre ayarlayabiliriz.

portre fotoğrafçısı için en önemli özelliklerden bir tanesi güneş ışığıdır. sabah ve akşam saatlerinde çekilen portre fotoğrafları kişinin yüz hatlarının en güzel şekilde çıkmasını sağlar.

portre fotoğrafı çektirecek kişiler objektiften etkilendikleri için yapay mimikler sergileyebilirler. bu yapay mimikler fotoğrafı çekilen kişinin portre fotoğrafçısı tarafından fotoğraflanılınca yok olmaya başlar ve zamanla kendi mimikleri ortaya çıkar.

Portre fotoğrafçısı tam anlamıyla size odaklı bir çekim gerçekleştirip,  kişiliğinizi yansıtan fotoğrafların çıkmasını hedefler.

Eğer sizde portre fotoğrafçısı olarak bizi tercih ediyorsanız lütfen web sitemizi ziyaret edin.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s